Nejsou kozačky jako kozačky! Které se hodí k Vám?

Pro většinu žen jsou sice především symbolem zimy, ale v ulicích je dnes můžeme potkat v každém ročním období. Semišové, kožené, lakované, gumové, z latexu i syntetiky. Alespoň jedny by neměly chybět v botníku žádné ženy.

Co dělá kozačky kozačkami

Tento populární typ bot má charakteristické vlastnosti, kterými se odlišuje od ostatních. Jsou jimi zejména jejich výška, která sahá nejčastěji těsně pod kolena. V současné době však roste obliba kozaček, které dosahují až nad ně. Vysoké úzké kozačky zdůrazní krásná štíhlá lýtka v nich. Zejména pokud je oblečeme ke kratší sukni. A právě proto je mají ženy tak rády. A muži samozřejmě také. Třetím typem jsou tzv. nízké kozačky, ty končí těsně nad kotníky.

S podpatkem i bez

Čím se od sebe mohou kozačky lišit, jsou podpatky. Pro odvážné ženy, které si chtějí přidat na svůdnosti a výšce, tu jsou kozačky na vysokých jehlových podpatcích. Pokud dáváte přednost větší stabilitě, můžete zvolit podpatek širší a nižší. Nejste-li na podpatky zvyklá, budete jistě volit kozačky s minimálním či žádným podpatkem. Ženy, které neoplývají závratnou výškou, si mohou pomoci kozačkami s vyšší podrážkou.

Pozor na vhodné kombinace s oblečením

Kozačky (přečtěte si zajímavé informace z Wikipedie) lze kombinovat s různými druhy oblečení. Nosit se dají k šatům, sukním, úzkým kalhotám i legínám. Měly byste však ovládat pár základních „pravidel“, abyste si zbytečně neutrhly ostudu. Například nošení dlouhých kalhot přes kozačky někdo hodnotí jako módní faux pas, ale o tom zase příště.

Nejlepší kozačky na ObuvTamaris.cz!

V dnešní době není problém sehnat kozačky v jakékoli barvě. Zejména letní kozačky často září nejrůznějšími pastelovými barvami (od bílé, přes růžovou, oranžovou a modrou až po odstíny zelené či béžové). Nejoblíbenějšími stálicemi však zůstávají barvy černá a hnědá. Co se týče barvy, tak mezi jedny z nejlepších patří určitě kožené kozačky Tamaris. Jsou totiž vysoce kvalitní. Stojí sice v rozmezí od 2500 do 4000 Kč, ale je to investice na několik let.

Něco pro fajnšmekry

Specifickým druhem kozaček jsou latexové kozačky na vysoké platformě (podrážce), které většinou slouží pro potěchu při lechtivých hrátkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *